Tonery do drukarek HP Laser 107a i HP Laser 107w oraz toner HP106a - charakterystyka i opinie

2022-03-29
Tonery do drukarek HP Laser 107a i HP Laser 107w oraz toner HP106a - charakterystyka i opinie

Drukarki laserowe HP to niezawodne urządzenia, które umożliwiają drukowanie nawet kilkudziesięciu stron na minutę. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje się je nie tylko do użytku domowego, ale także do drukowania dokumentów w biurach i instytucjach publicznych. Korzystanie z drukarki HP wiąże się jednak z koniecznością regularnej wymiany tonera, czyli pojemnika z czarnym lub kolorowym proszkiem. Czy wiesz, do jakiej drukarki pasuje toner HP 106A? Jak wypada on w porównaniu do tonera HP 44A?

Toner HP 106A – zaprojektowany z myślą o środowisku

HP 106A to czarny toner firmy Hewlett-Packard, który przeznaczony jest do stosowania w drukarkach laserowych japońskiego producenta. W modelu tym wykorzystano nowoczesny mechanizm komunikacji pomiędzy kasetą a urządzeniem drukującym, który z jednej strony zapewnia ustawienie odpowiedniej jakości wydruku, a z drugiej informuje o konieczności wymiany wkładu. Toner HP 106A bazuje na wielu wbudowanych funkcjach, które gwarantują szybkie drukowanie, a przy tym intensywny i trwały kolor uzyskany na zadrukowanych stronach.

Toner HP 106A został zaprojektowany z myślą o drukarkach monochromatycznych – wykorzystane w nim kuliste cząsteczki sprawiają, że wydrukowany tekst jest czytelny i wyrazisty. Warto również dodać, że produkt ten jest kompatybilny z wieloma drukarkami laserowymi firmy HP. Stosuje się go przede wszystkim jako toner HP Laser 107A oraz toner HP Laser 107W. Jego bezawaryjną pracę i wysoką wydajność docenią także właściciele takich urządzeń jak: HP Laser MFP 135A, HP Laser MFP 135W czy też HP Laser MFP 137fnw.

Toner HP Laser 107A i 107W – oryginał czy zamiennik?

Niestety, zakup oryginalnego tonera HP 106A to dosyć droga inwestycja. Jeden wkład, który pozwala na wydruk 1 000 stron, kosztuje około 210 zł. W związku z tym właściciele urządzeń HP coraz częściej decydują się na zakup tonera zamiennego HP 106A, który oferowany jest przez firmy trzecie, np. Estio lub Economy. Takie materiały eksploatacyjne produkowane są z użyciem najwyższej jakości komponentów i są testowane pod względem żywotności. Chociaż kosztują one o połowę mniej, to zapewniają równie dobrą jakość wydruku co produkty oryginalne.

HP 106A vs HP 44A

Zastanawiasz się, który z tonerów sprawdzi się w przypadku Twojej drukarki – toner HP 106A czy HP 44A? Zwróć uwagę przede wszystkim na oznaczenie modelu urządzenia drukującego, które umieszczone jest zazwyczaj na obudowie. Na podstawie tej informacji możesz dopiero ocenić, jaki toner powinieneś wybrać.

Na pierwszy rzut oka toner HP 106A i HP 44A wyglądają niemal identycznie. Mają podobną wydajność (1 000 stron), zbliżoną cenę i zapewniają wyraźny, precyzyjny wydruk. Różni je jednak dopasowanie do konkretnych drukarek laserowych HP. Podczas gdy HP 106A można stosować jako toner HP Laser 107A oraz 107W, toner HP 44A jest kompatybilny z urządzeniami z serii LaserJet, np. z drukarką M14-M17, M25-M27, MFP M28a oraz MFP M28w.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel