Tusz do drukarki Brother – jak wybrać i czy warto korzystać z zamienników?

2022-03-29
Tusz do drukarki Brother – jak wybrać i czy warto korzystać z zamienników?

Brother to światowy lider innowacji o ponad stuletniej historii, który specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości drukarek, skanerów, a także specjalistycznych rozwiązań dla biznesu, które pozwalają na dostosowanie technologii do potrzeb każdego użytkownika. W ofercie japońskiego producenta nie może zabraknąć także niezawodnych tuszów do drukarek Brother, które cenione są za świetną wydajność i bardzo dobrą jakość wydruku. Od czego zależy wybór tuszu Brother i jakie produkty są przeznaczone do poszczególnych modeli drukarek?

Tusz do drukarki Brother – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Decydując się na zakup drukarki atramentowej, musisz pamiętać, że prędzej czy później staniesz przed koniecznością wymiany tuszu na nowy. Warto zatem wiedzieć, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze materiałów eksploatacyjnych do urządzenia drukującego. Po pierwsze, tusz do drukarki Brother powinien być kompatybilny ze sprzętem, z której korzystasz w domu lub w biurze. Informacje na ten temat znajdziesz w specyfikacji drukarki lub na stronie producenta.

Kolejnym czynnikiem jest wydajność tuszu Brother. Przeglądając ofertę sklepów internetowych, możesz zauważyć, że przy każdym produkcie podawana jest orientacyjna wydajność danego tuszu, która przeliczana jest na strony zadrukowane w 5%. W większości przypadków oryginalne tusze do drukarki Brother oferują wydajność nawet do 2 400 stron dla wydruku w czerni oraz 1 500 stron dla wydruku w kolorze. Dzieje się tak za sprawą zastosowania dużych i stosunkowo wydajnych pojemników z tuszem.

Ostatni parametr to cena tuszu do drukarki Brother. W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić się, czy lepszym wyborem będzie oryginalny tusz do drukarki Brother, czy może zamiennik tuszu do drukarki Brother.

Tusz do drukarki Brother – zamienniki czy oryginały?

W przypadku niemal wszystkich modeli drukarek Brother możesz skorzystać z dwóch opcji – oryginalnego lub zamiennego tuszu Brother. Czym się różnią te produkty? Zamienniki to wkłady produkowane przez firmy trzecie, jednak w pełni kompatybilne z urządzeniami japońskiego producenta. Wyróżnia je znacznie niższa cena, która idzie w parze z o wiele wyższą wydajnością w porównaniu do oryginałów. Co ważne, zamienniki tuszu do drukarki Brother gwarantują równie dobrą jakość wydruku i niezawodną pracę drukarki przez długi czas.

Tusz Brother do najpopularniejszych modeli drukarek

Szukasz tuszu do drukarki Brother? Zobacz, jakie są najczęściej wybierane materiały do urządzeń tego producenta:

  • tusz do Brother DCP-J105 – tusz LC529 (wkład czarny) oraz LC525 (wkład w kolorze niebieskim, żółtym lub magenta);
  • tusz do drukarki Brother DCP-T510W – tusz BTD60BK (wkład czarny) oraz BT5000 (wkład w kolorze żółtym, niebieskim lub magenta);
  • tusz do drukarki DCP-J14W – tusz LC985BK (wkład czarny) oraz LC985 (wkład w kolorze magenta, niebieskim, żółtym lub CMYK). Ten same produkty mogą być również stosowane jako tusz Brother DCP-J315W.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel