Tusz do drukarki HP DeskJet 2130 - czarny i kolor. Czy warto wybrać zamienniki?

2022-03-09
Tusz do drukarki HP DeskJet 2130 - czarny i kolor. Czy warto wybrać zamienniki?

HP DeskJet Ink Advantage 2130 to nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne o kompaktowych rozmiarach, które umożliwia szybkie i wydajne drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie dokumentów zarówno kolorowych, jak i tych w odcieniach szarości. Dużym atutem tego modelu jest również możliwość stosowania wkładów atramentowych o zwiększonej pojemności. Czy wiesz jednak, jaki tusz do drukarki 2130 wybrać, by móc cieszyć się niezawodną pracą urządzenia przez długi czas?

Tusz do drukarki HP 2130

Drukarka HP DeskJet 2130 (F5S40B) jest jednym z najchętniej wybieranych urządzeń wielofunkcyjnych dostępnych obecnie na rynku. Duża popularność tego modelu ma związek przede wszystkim ze stosunkowo niską ceną, wszechstronnością, a także niewielkimi rozmiarami, co sprawia, że świetnie odnajduje się w wielu gospodarstwach domowych. Obsługa tego urządzenia jest prosta i intuicyjna, jednak wciąż otrzymujemy zapytania o to, jaki tusz do drukarki HP DeskJet 2130 będzie odpowiedni.

Otóż wydruk w drukarkach HP 2130 odbywa się przy użyciu dwóch wkładów atramentowych – tuszu do drukarki HP 2130 z oznaczeniem 302, który dostępny jest jako tusz czarny HP DeskJet 2130 oraz tusz kolor HP DeskJet 2130. W obu przypadkach mamy do czynienia z tuszem pigmentowym, który jest bardzo trwały i w swoim składzie zawiera kryjące substancje barwiące, które gwarantują lepszą odporność na blaknięcie w porównaniu do tuszów barwnikowych. Warto również dodać, że tusze do drukarki HP DeskJet 2130 z oznaczeniem 302 świetnie radzą sobie z wydrukiem dokumentów biurowych, jak również prostych grafik.

Tusz do drukarki HP DeskJet 2130 – zamienniki czy oryginały?

Jak wiadomo, tusze do drukarki HP DeskJet 2130 należą do bardzo kosztownych materiałów eksploatacyjnych. Chociaż Hewlett-Packard podkreśla, że użytkowanie oryginalnych i dedykowanych tuszy zapewnia wydłużony cykl życia ich drukarek, to często zdarza się, że ich wartość może przewyższyć nawet cenę samego urządzenia. Z pomocą przychodzą wówczas zamienniki tuszu do drukarki HP DeskJet 2130, które są zdecydowanie tańsze w porównaniu do oryginalnych wkładów.

Przyjęło się uważać, że używając zamienników tuszów do drukarek, musimy liczyć się z gorszą jakością wydruku i słabszą pracą samego urządzenia. Nic bardziej mylnego! Profesjonalne zamienniki tuszu do drukarki HP DeskJet 2130 z oznaczeniem 302, oferowane m.in. przez markę Print.ink, gwarantują równie dobry wydruk materiałów, a przy tym zapewniają nawet 2,5-krotnie większą wydajność przy znacznie niższej cenie. Co ważne, wszystkie tusze do drukarki HP 2130 są objęte gwarancją producenta.

Tusze do drukarki HP DeskJet 2130 w wersji XL

Na koniec warto dodać, że wkład 302, który stosowany jest jako tusz do drukarki HP 2130, można kupić nie tylko w dwóch różnych wariantach kolorystycznych, ale także w dwóch rozmiarach. To świetna wiadomość dla tych, którzy obawiają się zakupu zamiennika tuszu do drukarki HP 2130, a mimo to chcą zaoszczędzić na zakupie wkładu. Cena tuszu HP 302 o standardowej pojemności 3,5 ml to około 18 zł za 1 ml, natomiast tusz o zwiększonej pojemności 8,5 ml kosztuje około 15 zł za 1 ml.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel