Tusz do drukarki HP ENVY 4520 - zamienniki i opinie

2022-03-18
Tusz do drukarki HP ENVY 4520 - zamienniki i opinie

Hewlett-Packard jest jednym ze światowych liderów w produkcji sprzętu komputerowego. Firma od wielu lat dostarcza nowoczesne rozwiązania z zakresu drukowania zarówno klientom biznesowym, jak i osobom prywatnym. W ich bogatym asortymencie znaleźć można m.in. drukarkę HP 4520, która polecana jest do użytku domowego, jednak świetnie sprawdza się także w małych biurach. Jaki tusz do drukarki HP Envy 4520 należy wybrać i czy warto stosować produkty zamienne?

Tusz do drukarki HP Envy 4520 czarny+kolor

Drukarka HP 4520 to nowoczesna drukarka atramentowa, która przykuwa uwagę klientów swym eleganckim, minimalistycznym designem. Duży panel z czytelnym wyświetlaczem dotykowym LCD, który gwarantuje intuicyjną obsługę oraz możliwość łączności bezprzewodowej to zaledwie kilka z wielu atutów tego modelu. Warto również zaznaczyć, że HP 4520 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwala nie tylko na drukowanie dokumentów w czerni i kolorze, ale także na skanowanie i kserowanie. Prędkość wydruku na tym urządzeniu wynosi 9 stron na minutę (materiały czarno-białe) oraz 6 stron na minutę (kolorowe grafiki i fotografie).

Tusz do drukarki HP Envy 4520 oznaczany jest jako tusz HP 302 – zarówno dla wydruku w kolorze, jak i w odcieniach szarości. Co ważne, tusze do drukarki HP Envy 4520 czarny+kolor dostępne są w wersji o powiększonej pojemności (XL), co jest świetną opcją dla osób drukujących duże ilości materiałów i szukających skutecznego sposobu na zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją drukarki.

Zamienniki tuszu HP Envy 4520

Jak wiadomo, materiały eksploatacyjne do drukarek HP nie należą do najtańszych. W związku z tym na rynku coraz częściej pojawiają się zamienniki tuszu HP Envy 4520, które oferowane są przez firmy trzecie, jak np. Print.Ink. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością wśród klientów? Niewątpliwie jest to zasługa znacznie niższej ceny, która idzie w parze z bardzo dużą wydajnością w porównaniu do oryginalnego tuszu do drukarki HP Envy 4520.

Dla przykładu – tusz HP 302 XL w kolorze czarnym kosztuje około 164 zł i umożliwia wydruk 480 stron, natomiast produkt zamienny o powiększonej pojemności to koszt 85 zł i możliwość wydruku nawet do 1 130 stron. Warto także dodać, że wszystkie zamienniki tuszu HP Envy 4520 objęte są gwarancją producenta i jeśli są one kupowane od sprawdzonych dostawców, to zapewniają równie dobrą jakość wydruku i niezawodną pracę drukarki przez wiele lat.

HP Envy 4520 – instrukcja wymiany tuszu

Opinie o HP Envy 4520 są w większości przypadków pozytywne. Według użytkowników tego modelu, wymiana tuszu do drukarki HP Envy 4520 nie jest skomplikowanym procesem i wymaga wykonania zaledwie kilku prostych czynności. Na początek należy włączyć drukarkę, otworzyć jej pokrywę, odbezpieczyć klamry bezpieczeństwa trzymające kartridż (pojemnik powinien samoczynnie wyskoczyć) i usunąć z niego stary wkład ze zużytym tuszem. Następnie należy umieścić nowy tusz HP 302 w kartridżu i wykonać wydruk kontrolny. To wszystko – drukarka HP 4520 jest już gotowa do pracy.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel