Tusze do drukarek Canon - jaki tusz wybrać do konkretnego modelu?

2022-02-16
Tusze do drukarek Canon - jaki tusz wybrać do konkretnego modelu?

Canon jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, która specjalizuje się w produkcji sprzętu przemysłowego, medycznego, komunikacyjnego oraz konsumenckiego. Flagowymi produktami japońskiego producenta są drukarki atramentowe Canon, które słyną ze swej wieloletniej niezawodności i wysokiej jakości wydruku. Uzyskanie takich parametrów nie byłoby jednak możliwe bez odpowiednio dobranego tuszu do drukarki Canon, który dba o bezawaryjną pracę sprzętu. Jaki tusz do drukarki Canon warto zatem wybrać?

Tusz do drukarki Canon – zamienniki czy oryginały?

Przed zakupem konkretnego tuszu czy też tonera do drukarki Canon Pixma warto zwrócić uwagę na to, jakie są różnice pomiędzy wkładem oryginalnym a zamiennikiem tuszu do drukarki Canon. Oryginalne produkty są z reguły znacznie droższe od zamienników i produkowane są przez firmę Canon, co gwarantuje idealne dopasowanie do urządzenia tego producenta. Zamienniki to natomiast wkłady oferowane przez firmy trzecie, jednak kupując je u sprawdzonych dostawców, można mieć pewność co do ich kompatybilności z drukarkami Canon.

Ważnym aspektem jest również fakt, że zamienne tusze do drukarki Canon zawierają zazwyczaj więcej środka barwiącego niż oryginalne wkłady, co przekłada się na lepszą wydajność, a także gwarancję bardzo dobrej jakości wydruku. Co więcej, zarówno oryginały, jak i zamienniki tuszów do drukarki Canon są objęte gwarancją, dzięki czemu istnieje możliwość ich zwrotu w sytuacji, gdy nie będą pasować do drukarki.

Czarny tusz do drukarki Canon – jaki wkład do konkretnego modelu?

Wybierając tusz do drukarki Canon, warto zawsze przyjrzeć się kilku czynnikom, a mianowicie odpowiedniemu dopasowaniu wkładu do danej drukarki (kluczowe jest w tym przypadku sprawdzenie oznaczenia modelu drukarki Canon, które znajduje się na obudowie), cenie produktów oraz jakości wydruku, jaką zapewnia wybrany tusz. Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie kilku rodzajów tuszów do drukarek Canon, które są kompatybilne z najpopularniejszymi urządzeniami drukującymi japońskiego producenta.

Tusz do drukarki Canon IP1900

Canon Pixma IP1900 to stosunkowo niedrogie drukarki atramentowe, które polecane są przede wszystkim do użytku domowego. Ich atutem jest wyjątkowo prosta obsługa oraz możliwość wydruku zdjęć. Szukasz wydajnego tuszu do drukarki Canon IP1900? My polecamy wybór czarnego tuszu do drukarki Canon PG-37 oraz PG-40, jak również do druku kolorowego: CL-38 oraz CL-41.

Tusz do drukarki Canon Pixma TS705

Canon Pixma TS705 to kompaktowe, proste w obsłudze drukarki atramentowe przeznaczone do użytku domowego i biurowego. Specjalnie dla tych produktów stworzone zostały kolorowe i czarne tusze do drukarki Canon Pixma CLI-581 oraz PGI-580.

Tusze do drukarki Canon TS5050, TS5350 i TS6251

Potrzebujesz tuszu do drukarki Canon TS5350? Nasza propozycja to czarny tusz PG-560 oraz tusz kolorowy CL-561. Jeśli natomiast szukasz tuszu do drukarki Canon TS5050, dobrym wyborem będzie kolorowy wkład CLI-571 lub czarny tusz PGI-570. W przypadku drukarki TS5050 polecamy zakup tuszu CLI-571 oraz PGI-570.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel