Tusze do drukarki HP - cena i charakterystyka wybranych modeli

2022-02-15
Tusze do drukarki HP - cena i charakterystyka wybranych modeli

Każdy właściciel drukarki atramentowej zdaje sobie sprawę z tego, że prędzej czy później stanie przed koniecznością wymiany tuszu w swoim urządzeniu. Z własnego doświadczenia wiemy, że pusty wkład potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego też warto przygotować się do tego odpowiednio wcześniej. Korzystasz z drukarki atramentowej Hewlett-Packard? Zobacz, jakie tusze do drukarki HP możesz wybrać!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tuszu do drukarki HP?

Jeżeli wymieniasz tusz do drukarki HP po raz pierwszy, warto, byś przed wyborem konkretnego produktu sprawdził kilka ważnych parametrów, dzięki czemu będziesz miał pewność, jaki kartridż jest Ci tak naprawdę potrzebny. Na początek zwróć uwagę na oznaczenie modelu drukarki, które umieszczone jest zazwyczaj na obudowie urządzenia. Następnie możesz sprawdzić, czy w panelu sterowania drukarką jest zawarta informacja o oznaczeniu tuszu. Teraz wystarczy już, że przejdziesz na stronę internetową sprzedawcy tuszów do drukarek HP i wyszukasz odpowiedni produkt, który będzie kompatybilny z Twoim sprzętem.

W wielu sklepach spotkasz się nie tylko z oryginalnymi tuszami do drukarek HP, ale także z produktami zamiennymi. Chociaż firma Hewlett-Packard zaleca, by podczas korzystania z ich urządzeń stosować wyłącznie oryginalne materiały eksploatacyjne, to wysoka cena tych produktów sprawia, że przy częstym korzystaniu z drukarki ich zakup przestaje być opłacalny. Wówczas dobrym wyborem będzie zakup zamiennika tuszu do drukarki HP, który jest znacznie tańszy, a mimo to zapewnia równie dobrą jakość wydruku.

Tusze do drukarki HP – przegląd najpopularniejszych modeli

Skoro wiesz już, jakie parametry należy sprawdzić przed zakupem tuszu do drukarki HP, zobacz, jakie są najczęściej wybierane tusze do drukarki HP Deskjet i czym się różni tusz HP 650 od 652.

  • Tusze do drukarki HP 301

Wkłady atramentowe HP 301 to produkty z tuszem pigmentowym, dostępne w wersji czarnej lub kolorowej. Są one kompatybilne m.in. z drukarkami HP Deskjet 1000 oraz HP Envy 4504.

  • Kolorowy i czarny tusz do drukarki HP 302

Podobnie jak w przypadku tuszów HP 301 są to wkłady wypełnione tuszem pigmentowym. Produkty te wykorzystywane są m.in. w drukarkach HP Deskjet 1110 oraz HP OfficeJet 3830.

  • Tusz do drukarki HP 650

Szukasz wydajnego i niezawodnego tuszu do drukarki HP 1515 lub HP 2545? Z tymi urządzeniami kompatybilny jest tusz HP 650, który dostępny jest w wersji kolorowej lub czarnej. Produkt ten sprawdza się również jako tusz do drukarki HP 3515 lub 3545. Podobne parametry oferuje tusz HP 652, jednak znajduje on zastosowanie w takich modelach drukarek jak m.in. HP 4535 oraz HP 1115.

Tusz do drukarki HP – cena

Cena tuszu do drukarki HP jest uzależniona od kilku czynników – od konkretnego modelu tuszu, od jego koloru (czy umożliwia druk w kolorze, czy też w odcieniach szarości) oraz od tego, czy szukamy oryginału, czy też tuszu zamiennego. Nieco więcej zapłacimy za tusz kolorowy i tusz oryginalny, chociaż i tu ceny mogą być różne w zależności od tego, gdzie kupujemy materiały eksploatacyjne. Warto pamiętać, najkorzystniejszym rozwiązaniem są zakupy przez Internet – ceny w sklepach internetowych często są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel