Urządzenie wielofunkcyjne do biura

2022-10-21
Urządzenie wielofunkcyjne do biura

Urządzenie drukujące laserowe czy atramentowe?

Niemal w każdym przedsiębiorstwie nie może zabraknąć drukarki, skanera i ksero, dlatego idealną decyzją może okazać się wybór urządzenia wielofunkcyjnego. Na jakie urządzenie powinniśmy się zdecydować aby sprawdziło się jako nasz nowy członek ekipy?

Urządzenie drukujące laserowe czy atramentowe?

Dobre urządzenie drukujące powinno usprawnić i przyspieszyć pracę w naszym biurze. Jeśli zastanawiasz się jakie cechy powinna mieć idealna drukarka wielofunkcyjna do biura, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Z chęcią podpowiemy Ci jakie urządzenie jest godne Twojej uwagi.

dlaczego-wybrac-drukarke-wielofunkcyjna

Dlaczego warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne do firmy

Drukarki wielofunkcyjne to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu, które sprawdzą się w każdym biurowym zadaniu. Wykonasz na niej skan, ksero i wydruk, bez konieczności zakupu trzech różnych urządzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu zużywasz tylko jeden zestaw tonerów czy tuszów, a także oszczędzasz miejsce, co ma główne znaczenie jeśli posiadasz biuro małych rozmiarów.

Urządzenie drukujące laserowe czy atramentowe?

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne do biura, staniesz przed kilkoma ważnymi wyborami. Kluczowym będzie, czy zdecydujesz się na drukarkę laserową czy atramentową. Drukarki laserowe to szybkie urządzenia, które lepiej, niż drukarki atramentowe sprawdzą się w wydruku sterty czarno - białych faktur i dokumentów. Jeśli jednak w Twojej firmie stawiasz na prace kreatywne i drukujesz zdjęcia lub grafiki w kolorze, zdecyduj się na urządzenia drukujące za pomocą tuszu.

kolory-druku

Druk kolorowy czy czarno-biały?

Wybierając odpowiednie urządzenie wielofunkcyjne do firmy musisz zastanowić się, czy w Twoim niezbędne są wydruki w kolorze, czy drukujesz jedynie czarno białe teksty i faktury. Decydując się na monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne martwisz się o zakup wyłącznie jednego tuszu lub tonera. W przypadku urządzeń drukujących w kolorze, musisz zakupić co najmniej 2 a w większości przypadków 4 pojemniki. Wiąże się to z wyższymi kosztami eksploatacji urządzenia.

Ważną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest dostępność wkładów zamiennych do wybranego modelu urządzenia. Wydruk na tuszu lub tonerze alternatywnym jest o około 70% tańszy niż w przeliczeniu na stronę niż w  przypadku oryginału. Tusze zamienne wysokiej jakości pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów wydruku w Twojej firmie.

Pamiętaj również, że wybierając drukarkę laserową, decydujesz się na urządzenie uzupełniane tonerem, jest to pojemnik z proszkiem, który nie zaschnie, podczas dłuższej przerwy od drukowania. Jeśli więc nie planujesz drukować regularnie, rozważ wybór urządzenia wielofunkcyjnego, działającego w laserowej technologii druku.

czas-druku

Czas pracy urządzenia wielofunkcyjnego

Czas ma znaczenie, zwłaszcza w biurze, kiedy terminy gonią, deadline wisi na karku, a sekundy uciekają nieubłaganie. Dlatego tak istotnym parametrem naszego urządzenia wielofunkcyjnego jest szybkość wydruku. Drukarka wielofunkcyjna powinna zagwarantować nam wydruk od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu stron na minutę. Jeśli prędkość wydruku jest dla Ciebie najistotniejszą cechą, wybierz drukarkę wielofunkcyjną laserową. Dużo lepiej poradzi sobie z wydrukiem masy dokumentów, niż jej atramentowy odpowiednik.

Polecane modele drukarek wielofunkcyjnych do firmy

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka modeli urządzeń wielofunkcyjnych laserowych i atramentowych do biura, które są warte twojej uwagi.


Brother DCP-L2512D

To urządzenie wielofunkcyjne laserowe (monochromatyczne). Dzięki swoim niewielkim gabarytom idealnie sprawdzi się w mniejszym biurze. DCP-L2512D drukuje z prędkością aż 30 stron na minutę. Przy dodatkowej funkcji automatycznego druku dwustronnego i pojemnego podajnika papieru, jest to maszyna znakomicie radząca sobie w mniejszej firmie. Kompatybilne tonery oryginalne i zamienne znajdziesz pod oznaczeniem TN2421.

 


Brother MFC-L3730CDN

Łatwa w obsłudze drukarka laserowa kolorowa o wysokiej prędkości druku, znacznie usprawni wszystkie prace biurowe w Twojej firmie. Dzięki wysokowydajnym tonerom TN247BK, TN247Y, TN247M,TN247C dłużej drukujesz na jednym wkładzie, bez obaw o przestój wydruku.

 


Canon PIXMA TS5350a

Wielofunkcyjnym urządzeniem atramentowym, drukującym w kolorze jest Canon PIXMA TS5350a. Wysoka rozdzielczość druku 4800 x 1200 idealnie sprawdzi się przy kreatywnych zadaniach. To szybkie w działaniu i ciche urządzenie, dzięki funkcji automatycznego druku dwustronnego i łączności WI-FI idealnie odnajdzie się w Twoim biurze. Odpowiednie tusze znajdziesz pod oznaczeniem PG560XL/CL561XL.

 


Canon PIXMA MG2550s

To urządzenie wielofunkcyjne napełniane tuszami PG-545XL + CL-546XL. Idealnie sprawdzi się jako nowy członek zespołu w twojej firmie, szybko wydrukuje, zeskanuje i skseruje wszystkie zadane mu pliki. Docenią go również kreatywne osoby, dla których przygotowano wszechstronne oprogramowanie CREATIVE PARK PREMIUM.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel