Zalety drukarki WiFi – czy warto kupić drukarkę bezprzewodową?

2023-07-10
Zalety drukarki WiFi – czy warto kupić drukarkę bezprzewodową?

Zastanawiasz się nad zakupem drukarki z funkcją Wi-Fi? Szukasz szybkiej i łatwej możliwości wydruku z wielu urządzeń? Nie wiesz, czy warto kupić drukarkę bezprzewodową? Poznaj poniżej zalety drukarki WiFi! Zobacz, dlaczego warto kupić drukarkę z możliwością wydrukowania przez WiFi! Sprawdź, jakie korzyści daje tego typu sprzęt!

Czy warto kupić drukarkę WiFi? – zalety


Drukowanie bezprzewodowe stało się bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Dzięki możliwości drukowania z wielu urządzeń, bez konieczności podpinania się przewodowo kablem, praca w biurze lub domu stała się łatwiejsza i wydajniejsza. Zobacz zalety drukarki z Wi-Fi! Dowiedz się, jaką mają szybkość i jakość wydruku. Sprawdź poniżej, czym jest bezprzewodowe połączenie i brak połączenia z siecią LAN!

WIFI

1. Szybkość wydruku

Drukarki bezprzewodowe śmiało dorównują szybkością druku urządzeniom przewodowym. Szybkość wydruku zależy od czasu, w którym drukarka połączy się z urządzeniem mobilnym, które to zleca wydruk. Stąd, jeśli wszystkie urządzenia są prawidłowo podłączone do tej samej sieci, to wydruk następuje automatycznie po zaciągnięciu pliku przez urządzenie drukujące.

WIFI

2. Bezprzewodowe połączenie drukarki z Wi-Fi

Bezprzewodowe połączenie drukarki z Wi-Fi lub Bluetooth umożliwia połączenie się z kilkoma komputerami na raz. Dzięki wielofunkcyjnej drukarce masz możliwość wydruku dokumentów z dowolnego miejsca w domu czy biurze. Żeby drukowanie było możliwe, urządzenia muszą być połączone z tą samą siecią lokalną.

WIFI

3. Jakość wydruku przy użyciu drukarki bezprzewodowej

Drukowanie bezprzewodowe nie wpływa na jakość wydruku. Dokonanie druku przy użyciu drukarki bezprzewodowej będzie dokładnie takiej samej jakości jak przy użyciu tradycyjnej drukarki. Co więcej, nie ma znaczenia czy będziesz zlecać druk z laptopa, tabletu czy smartfona, druk w dalszym ciągu będzie wysokiej jakości.

WIFI

4. Urządzenie przenośne

Kolejną zaletą drukarek bezprzewodowych jest możliwość drukowania plików przesyłanych przez urządzenia przenośne. Używając drukarki Wi-Fi, nie ograniczasz się do posiadania jedynie komputera z dostępem do portu USB. Teraz możesz drukować dokumenty wysyłane ze smartfona czy tabletu.

WIFI

5. Brak konieczności podłączenia siecią LAN

Drukarki z funkcją Wi-Fi są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą być ograniczone do sieci LAN. Większość drukarek przewodowych ma konieczność używania sieci LAN do połączenia z innymi urządzeniami.

Jak działa drukarka bezprzewodowa Wi-Fi?


Drukarkę należy podłączyć zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia i podłączyć do sieci, aby była ona kompatybilna z innymi urządzeniami. Co więcej, drukowanie bezprzewodowe jest proste i szybkie w obsłudze. Wystarczy prawidłowo zainstalować sterowniki drukarki laserowej lub atramentowej Wi-Fi na urządzeniu przenośnym, czy komputerze, aby móc swobodnie drukować. Przed zakupem drukarki warto sprawdzić jej parametry oraz liczbę urządzeń, która może być podłączona jednocześnie do jednej drukarki.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel