Zalety drukowania w chmurze

2023-10-20
Zalety drukowania w chmurze

Chcesz dowiedzieć się, czym jest drukowanie w chmurze? Nie wiesz, jak podłączyć swoją drukarkę, aby mogła wykonywać druk dokumentów bezprzewodowo? Zastanawiasz się, czy warto drukować w ten sposób? Sprawdź, czym jest drukowanie w chmurze! Dowiedz się, jakie są zalety takiego drukowania dokumentów! Zobacz, czy warto drukować w chmurze, czy lepiej może wykonywać druk w tradycyjny sposób!


Czym jest drukowanie w chmurze?

Drukowanie w chmurze to nowoczesna forma drukowania dokumentów, która umożliwia wydruk poprzez zintegrowanie urządzenia przenośnego z drukarką posiadającą funkcję z usługą Google Cloud Print. W tym przypadku wystarczy pobrać na swoje urządzenie aplikację Google Cloud Print, która daje możliwość wydruku dokumentów, bez konieczności instalowania sterowników. Takie rozwiązanie działa dzięki odpowiednim urządzeniom drukującym, które posiadają wbudowaną funkcję, konieczną do wykonywania wydruków z chmury. Dzięki drukowaniu w chmurze możesz szybko wykonywać druki:

  • emaili,
  • arkuszy,
  • otwartych stron przeglądarki chrome.

Obecnie na rynku są dostępne drukarki, z podobnymi funkcjami, które po zintegrowaniu z siecią umożliwiają wydruk dokumentów z urządzeń przenośnych takich jak tablet czy smartfon. Wystarczy pobrać aplikację na telefon i połączyć się z siecią, do której podłączona została drukarka. Później to jedynie kwestia wybrania odpowiednich dokumentów i kliknięcia opcji drukowania.

Jakie są zalety drukowania w chmurze?

Jedną z największych zalet drukowania w chmurze przy użyciu Google Cloud Print jest możliwość wykonywania wydruku z dowolnego miejsca na świecie. To zdecydowanie ułatwia pracę i obsługiwanie plików. Drukowanie z chmury Google pozwala w sposób bezprzewodowy i bez konieczności dodatkowego oprogramowania, czy konfiguracji, wydrukować potrzebne dokumenty. Wystarczy jedynie połączenie z siecią, aby w sposób zdalny móc korzystać z drukowania.

Czy warto drukować w chmurze?

Drukowanie w chmurze pozwala użytkownikom na zaoszczędzenie czasu i bezpieczne drukowanie ważnych dokumentów. Drukarki wielofunkcyjne, które mają możliwość drukowania w chmurze, umożliwiają drukowanie z urządzeń przenośnych, co tym bardziej wpływa na jakość pracy. Co więcej, nowa technologia pozwalająca na zdalne drukowanie staje się coraz bardziej powszechna, z uwagi na łatwość obsługi i brak konieczności instalowania oprogramowania sprzętowego, aby móc w pełni korzystać z urządzenia wielofunkcyjnego. Wystarczy jedynie zgodna aplikacja lub podłączenie pod tą samą sieć Wi-Fi, aby móc sprawnie wykonywać wydruki z chmury. Reasumując, drukowanie w chmurze jest niezwykle wygodną opcją dla osób, które poszukują prostego, ale skutecznego rozwiązania na błyskawiczne przesyłanie poleceń do drukarki w celu wydrukowania dokumentów.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixel