Zamiennik i oryginał. A czy Ty wiesz co wybrać?

2022-07-21
Zamiennik i oryginał. A czy Ty wiesz co wybrać?Standardowe rozterki posiadaczy drukarkowych tuszożerców, często sprowadzają się do wyboru pomiędzy oryginalnym wkładem, a alternatywnym materiałem zamiennym do urządzenia drukującego. Pojawia się mnóstwo pytań: Jaka jest różnica? Dlaczego taka, a nie inna cena i skąd się wzięła? Jak z tą wydajnością? Czy w ogóle warto decydować się na tusz lub toner od alternatywnego producenta?
Na dzień dzisiejszy możemy przedstawić Ci trzy rodzaje produktów. Są to:
 • produkty oryginalne, wypuszczane na rynek przez twórców drukarek,
 • nowe zamienniki, wyprodukowane z całkowicie nowych komponentów,
 • zamienniki regenerowane, w których zużyte części zostały wymienione, a poziom tuszu lub tonera uzupełniono.

  Nie dziwne, że jako standardowy użytkownik, możesz poczuć się zagubiony/na, nie wiedząc który wariant będzie dla Ciebie najbardziej korzystny. Jeśli jesteś osobą, która często staje przed wyborem odpowiedniego kartridża - nie martw się - masz nas. Jesteśmy tutaj specjalnie dla Ciebie, chętnie podzielimy się z Tobą wieloletnim doświadczeniem i zebraną przez ten czas wiedzą, tak aby Twój wybór był jak najbardziej świadomy. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie za i przeciw poszczególnych produktów, a decyzję o tym, który najbardziej odpowiada, ostatecznie pozostawiamy Tobie.

  Największa różnica, która powoduje wiele rozterek to cena  Produkt oryginalny, który został wyprodukowany przez producenta drukarki, będzie dostępny przeważnie w znacznie wyższej cenie, niż jego alternatywny odpowiednik. Znamy wiele przykładów, gdzie zamienniki tonerów/tuszów są tańsze nawet o ponad połowę ceny od oryginalnych wkładów. Jest to idealna alternatywa dla osób chcących zmniejszyć wydatki przeznaczane na eksploatację urządzeń drukujących w swoim domu lub biurze. Kolejnym aspektem mającym ogromne znaczenie przy wyborze pomiędzy oryginałem, a zamiennikiem to wydajność. Czyli to ile stron tekstu jesteś w stanie wydrukować, przy użyciu jednego wkładu drukującego. W tym przypadku znaczna część zamienników wychodzi na prowadzenie, oferując zauważalnie większą wydajność niż ich oryginalne pierwowzory. Dla Ciebie oznacza to, że drukujesz więcej za mniej, rzadziej martwiąc się o uzupełnianie poziomu tuszu lub toneru.

  Poruszyliśmy już sprawę ceny i wydajności, gdzie zamienniki zdecydowanie są naszymi faworytami, ale jak to wygląda przy dłuższym użytkowaniu? Na stronach producentów oryginalnych wkładów znajdziesz wiele informacji, o tym jak wielkim złem dla Twojego urządzenia są zamienne tusze i tonery. Być może obiły Ci się o uszy plotki o uśmierconych drukarkach, które zginęły z ręki zamiennego wkładu. Chyba każdy z nas pamięta zabawę w głuchy telefon, w którą bawiliśmy się w dzieciństwie. Zanim zdanie podane na początku trafiło do Ciebie, zostało przekręcone, zmienione, a w ostateczności okazywało się, że całkowicie zmieniło swój wydźwięk. Tak samo działa to w przypadku plotek, często bywa tak, że wiele informacji rozmija się z prawdą i tak jest również w tym przypadku. Jesteśmy w 100% pewni co do naszych zamienników tonerów, bębnów i taśm Estio, Economy i Print.ink, są to najlepszej jakości zamienniki, których bezawaryjność może potwierdzić wielu z naszych zadowolonych klientów. Wkład zamienny premium Estio, Economy i Print.ink to produkt w pełni bezpieczny dla Twojego urządzenia, nie powodujący uszkodzeń, zalań i problemów z drukiem. Stworzony został z komponentów najwyższej jakości, tak aby mógł bez najmniejszego problemu konkurować z oryginalnymi odpowiednikami.

  No dobrze, ale co z gwarancją na tusz, toner i drukarkę?  Jedną z różnic, między zamiennikami, a oryginalnymi wkładami jest czas gwarancji. W przypadku oryginalnego wkładu otrzymujesz standardową gwarancję oferowaną przez producenta marki zazwyczaj na 12 lub 24 miesiące. Wiele klientów rezygnuje z zakupu wkładów zamiennych bojąc się, że kupując zamiennik, w przypadku uszkodzeń wywołanych z jego powodu, nie uzyska pomocy ze strony producenta, nic bardziej mylnego. To mit puszczony w obieg lata temu i powielony przez użytkowników. Decydując się na tusze i tonery dostępne w sklepie Print24, możesz porzucić wszelkie obawy. Nasze produkty zamienne obejmujemy dożywotnią gwarancją na produkt i urządzenie. Jeśli zauważysz, że zakupiony wkład odmawia posłuszeństwa, lub nie drukuje tak, jak powinien - zgłaszasz sprawę do nas, a my wymienimy go na całkiem sprawny wkład. Wszystko szybko, łatwo i bez stresu. W przypadku uszkodzenia drukarki naprawimy ją w naszym serwisie, serwisie producenta (jeśli jest na gwarancji) lub wymienimy na nową, jeśli naprawa nie będzie możliwa.

  Czy warto zdecydować się na oryginalny tusz/toner?  Oryginalne tonery i tusze to produkty sygnowane logiem znanego producenta, w znacznie wyższej cenie i często o mniejszej wydajności, dlaczego więc nie zdecydować się na jego kompatybilny odpowiednik? Zamienniki z Print24 to produkty od sprawdzonych producentów, stworzone z komponentów najwyższej klasy, odznaczające się identyczną jakością druku co oryginalne produkty, pozwalające na wydruk w większym nakładzie, przy gwarancji żywotności. Od Ciebie zależy, na który produkt ostatecznie się zdecydujesz, pamiętaj jednak, że jesteśmy tutaj dla Ciebie i chętnie pomożemy Ci przy wyborze odpowiedniego wkładu do Twojego urządzenia drukującego.
 • pixel