Drukarka Lexmark nie widzi nowego tuszu

2023-01-16
Drukarka Lexmark nie widzi nowego tuszu

Walka producentów drukarek z zamiennikami trwa nieprzerwanie. W taktykach blokujących działanie zamienników zdecydowanie przoduje firma HP, która skutecznie utrudnia życie użytkownikom, próbującym przerzucić się na tańszą alternatywę, jaką są zamienne tusze do drukarki.

Firma przypisuje chip do jednego urządzenia, uniemożliwiając jego późniejsze wykorzystanie w innej drukarce. Skutek jest taki, że regenerowanie wkładu nie jest możliwe, musisz więc zakupić nowy, oryginalny tusz lub toner.

Próby ograniczenia działania zamienników są niestety wykorzystywane również u innych producentów drukarek, takich jak Brother, Canon, Samsung czy nasz główny temat artykułu - Lexmark.

Przyczyny problemu

Możliwą przyczyną, dla których drukarka Lexmark nie widzi nowego tuszu może być brak synchronizacji między drukarka a kartridżem, spowodowany ograniczeniem działania chipów w zamiennikach lub uszkodzona głowica drukująca. 

Jakie błędy mogą pojawić się na ekranie drukarki

Jak rozpoznać, że Twoja drukarka nie widzi nowego tuszu? - w prosty sposób - urządzenie samo Cię o tym poinformuje, wyświetlając na swoim ekranie błędy, takie jak: "Brak tuszu" lub "Kartridż nie jest zainstalowany prawidłowo". Inne możliwe błędy to "Kartridż nie jest zgodny z drukarką" lub "Nieprawidłowy typ kartridża".

Drukarka Lexmark nie widzi tuszu - rozwiązania problemu

Jeśli zakupiłeś/łaś nowy toner zamienny, ale Twoja drukarka go nie wykrywa, być może nie wszystko stracone. Mamy dla Ciebie kilka sposobów na wyjście z tej sytuacji.

Zainstalowanie tuszu jako oryginalny

Jeśli Twoja drukarka Lexmark nie widzi nowego tuszu lub wyświetla komunikat, że pojemnik z tuszem jest pusty, a na obudowie mijają światełka, dobrym rozwiązaniem może okazać się samodzielne zainstalowanie wkładu jako nowy lub oryginalny.

Oto kroki, które należy podjąć, aby poprawnie zainstalować nowy tusz w drukarce Lexmark:

  1. w opcjach drukowania odnajdź opcję “konfiguracja”
  2. wybierz opcję instalacji kartridża
  3. kliknij “nowe wkłady”

Pomóc może również reset drukarki. Wykonasz go w prosty sposób:

  1. wyjmij pojemnik z tuszem z drukarki
  2. wyłącz drukarkę
  3. włącz drukarkę
  4. włóż kartridż do urządzenia

Jeśli drukarka wyświetliła informację, że tusz został wykryty - świetna wiadomość, wszystko poszło jak należy, teraz możesz zainstalować go jako wkład oryginalny

Zainstalowałeś/łaś nowy tusz, ale drukarka informuje Cię, że tusz nie jest pełny? To nic poważnego, nie warto od razu irytować się, że sprzedawca zamiennika nas oszukał. Jest to kolejna próba zabezpieczenia się producentów drukarek, przed wykorzystywaniem zamienników. Drukarka nie potrafi samodzielnie sprawdzić ile tuszu jest w pojemniku. Informację o konieczności uzupełniania tuszu przekazywane są przez chip umieszczony na kartridżu. Chip posiada zaprogramowaną ilość stron, po przekroczeniu której powiadamia o konieczności wymiany wkładu. Jeśli drukarka wykryje, że chip nie pochodzi z oryginalnego wkładu, wyświetla powiadomienia o niskim poziomie tuszu i tym podobne. Dlatego możemy spokojnie zignorować taką informację. Jeśli jednak taki komunikat zaprząta Ci głowę - w opcjach drukarki możesz wyłączyć monitorowanie poziomu tuszu.  

Uważaj również na “ostrzeżenia”, które kieruje do Ciebie Twoja drukarka i nie zatwierdzaj ich bez namysłu. Jeśli Twoja drukarka grozi Ci, że jeśli nie będziesz karmił ją jedynie oryginalnymi wkładami, odmówi działania, są to tylko straszące komunikaty, które mają za zadanie zniechęcić Cię do tańszych zamienników. My wiemy, że jeśli zdecydujesz się na sprawdzone zamienniki, Twoja drukarka będzie całkowicie bezpieczna.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel