Drukarka monochromatyczna - co to takiego?

2022-11-04
Drukarka monochromatyczna - co to takiego?

Jako przyszły użytkownik drukarki, musisz podjąć kilka ważnych decyzji odnośnie wyboru swojego przyszłego drukującego podopiecznego.

Na rynku jest wiele urządzeń drukujących, wybierać możesz spośród drukarek monochromatycznych lub kolorowych. Jeśli w Twoim domu lub biurze, kolorowe wydruki nie są niezbędne, ale zależy Ci na prędkości druku i ekonomicznym użytkowaniu, to właśnie urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono może być idealnym wyborem.


Drukarka monochromatyczna - co to znaczy?

Drukarka monochromatyczna to urządzenie drukujące wyłącznie na czarno-biało, z wykorzystaniem czarnego tuszu (drukarka atramentowa) lub czarnego tonera (drukarka laserowa), szczególnie polecana do firmy lub biura.

Drukarka laserowa monochromatyczna

Drukarka laserowa monochromatyczna to urządzenie, które napełnisz wyłącznie czarnym tonerem. Nie ma możliwości rozszerzenia drukarki laserowej monochromatycznej o kolorowe tonery. Jeśli zdecydujesz się na zakup drukarki monochromatycznej, uzyskasz jedynie czarno-białe wydruki.

Monochromatyczna drukarka laserowa - czy warto?  

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie czy warto kupić drukarkę monochromatyczną laserową. Musisz przede wszystkim wybrać urządzenie dopasowane do swoich potrzeb.

Jeśli nie zależy Ci na kolorowych wydrukach, a w Twoim domu lub biurze drukujesz przeważnie dokumenty i teksty w czerni, drukarka laserowa mono będzie dobrym wyborem.

Drukarka monochromatyczna tania w eksploatacji

Główną zaletą drukarek monochromatycznych laserowych jest ich niski koszt eksploatacji. Wysokowydajne tonery pozwalają na długą pracę urządzenia bez konieczności ciągłej wymiany wkładu, a dostępność wysokiej jakości zamienników, znacznie zmniejsza koszt wydruku jednej strony. 

 

Mamy dla Ciebie kilka przykładowych wydajności tonerów zamiennych do popularnych, dostępnych na Print24.com.pl:

HP LaserJet P1102w - toner CE285A - cena wydruku jednej strony: 0,02 PLN
HP LaserJet Pro M203d - toner CF230A - cena wydruku jednej strony: 0,02 PLN
Brother dcp-1510e - toner TN1030 - cena wydruku jednej strony: 0,03 PLN
Brother HL-1223WE - toner TN-1090 - cena wydruku jednej strony: 0,03 PLN

Urządzenie wielofunkcyjne monochromatyczne

Jeśli w swoim domu lub biurze potrzebujesz nie tylko drukarki, ale również skanera i ksero, dobrym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia wielofunkcyjnego.

Urządzenia wielofunkcyjne monochromatyczne idealnie sprawdzą się przy wykonywaniu licznych prac biurowych. Wysoką funkcjonalność i prędkość druku urządzeń wielofunkcyjnych laserowych na pewno docenią osoby, które każdego dnia drukują całe sterty dokumentów. 

O tym na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia wielofunkcyjnego dokładniej pisaliśmy tutaj.

 

Drukarki monochromatyczne - przydatne funkcje

 

Drukarka z Wi-Fi

Postęp technologiczny nie zapomina o drukarkach, dzięki niezwykle wygodnej funkcji druku bezprzewodowego, mamy możliwość wydruku dowolnego pliku z każdego miejsca w domu, wystarczy że swoją drukarkę podłączysz do tej samej sieci Wi-Fi co swoje urządzenie przenośne. 

Drukarka z funkcją dupleks

Funkcja duplex w drukarkach to rozwiązanie, które zaoszczędzi nam wiele czasu i nerwów. Posiadając drukarkę z funkcją automatycznego druku dwustronnego, nie musisz głowić się, jak odpowiednio odwrócić kartkę, aby wydrukować dokument po obu stronach.

 

Drukarka z ADF

ADF umożliwia automatyczne skanowanie, bez potrzeby ręcznego wymieniania każdej kartki w skanerze. Drukarka automatycznie przeskanuje wszystkie strony z podajnika.

Drukarka monochromatyczna - dla kogo? 

Drukarki monochromatyczne będą idealnym rozwiązaniem dla biur i firm, gdzie głównymi plikami do druku są czarno-białe dokumenty, faktury, umowy i pisma. Jeśli jednak na swojej drukarce planujesz drukować kolorowe grafiki lub zdjęcia, zdecydowanie polecamy wybór drukarki atramentowej kolorowej. 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel