Drukowanie bezprzewodowe – na czym polega?

2023-05-18
Drukowanie bezprzewodowe – na czym polega?

Chcesz wiedzieć, na czym polega drukowanie bezprzewodowe? Zastanawiasz się jak jeszcze uprościć prace biurowe? Szukasz informacji jak zainstalować swoją drukarkę, aby móc drukować bezprzewodowo? Sprawdź, na czym polega drukowanie bezprzewodowe przez Wi-Fi! Dowiedz się, czym jest ta funkcja i zobacz, czy Twoja drukarka również posiada taką opcję!

Czym jest drukowanie bezprzewodowe?


Nowoczesne urządzenia drukujące posiadają wiele funkcji, które ułatwiają pracę i wykonywanie codziennych czynności związanie z wydrukowaniem dokumentów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom obsługiwanie urządzeń jest banalnie proste, a praca w biurze staje się przyjemniejsza. Jednym z rewolucyjnych rozwiązań drukarek, jest możliwość konfiguracji drukarki w taki sposób, aby możliwe było wykonywanie druków przez sieć bezprzewodową bez pomocy kabla USB. Jeśli Twoja drukarka ma możliwość podłączenia do sieci Wi-Fi, to wystarczy ją odpowiednio skonfigurować, aby możliwe było drukowanie dokumentów ze smartfona czy tabletu, które są podłączone w tej właśnie sieci.


Aby podłączyć drukarkę, należy zainstalować odpowiedni sterownik i ustawić właściwe parametry sieci w urządzeniu. Drukowanie bezprzewodowe pozwala na wykonanie druku z urządzeń, które są podłączone w tej samej sieci. Po wybraniu odpowiedniego dokumentu na komputerze, czy innym urządzeniu przenośnym, wystarczy wybrać i kliknąć drukarkę, która jest podłączona bezpośrednio do Wi-Fi, z której korzystasz. Drukarka odczyta obraz i rozpocznie drukowanie.

Na czym polega drukowanie bezprzewodowe przez Wi-Fi?


Obecnie prawie każda nowa drukarka jest wyposażona w możliwość wydruku bezprzewodowego. Drukować w ten sposób możesz dzięki podłączeniu urządzenia poprzez kabel do routera sieciowego lub poprzez połączenie drukarki z Wi-Fi. Drukowanie bezprzewodowe przez Wi-Fi polega na możliwości wydruku dokumentów bez użycia i podłączenia kabli do komputera. Wystarczy połączyć drukarkę z siecią Wi-Fi, z którą łączy się Twój komputer.


Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to instrukcja podłączenia krok po kroku powinna znajdować się w dokumentacji drukarki, którą otrzymujesz wraz z zakupem. Po połączeniu sprzętu drukującego z WiFi oraz zainstalowaniu odpowiednich sterowników na komputerze, drukarka będzie pokazywać się w możliwych do wyboru urządzeniach. Korzystając z lokalnej sieci Wi-Fi, drukarka może obsłużyć wiele urządzeń w jednym biurze, a to sprawia, że wiele osób może korzystać z jednego sprzętu. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić środki na zakup pojedynczych drukarek lub kabli. Co więcej, drukarka może odbierać sygnał i obsługiwać druk z:

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twój sprzęt do drukowania dokumentów ma możliwość połączenia przez Wi-Fi, to zajrzyj do instrukcji obsługi lub wpisz model drukarki w wyszukiwarce. Wszystkie niezbędne informacje uzyskasz również, kontaktując się z pomocą techniczną producenta swojej drukarki.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel