Drukowanie zdjęć w domu - zrób to sam

2022-10-28
Drukowanie zdjęć w domu - zrób to sam

Technologia gna do przodu, w naszych czasach ciężko już wyobrazić sobie wyjście z domu bez smartfona. W małym urządzeniu mamy wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, kalendarz, kalkulator, latarka i wiele innych. Jednak tą najważniejszą dla wielu funkcją w telefonie jest aparat. 

Aparaty w telefonach przeszły ogromną metamorfozę, być może pamiętasz jak za pomocą urządzenia dzwoniącego wykonywało się zdjęcia, z widoczną z całą gromadą pikseli, dając nam kanciasty, ledwo przypominający fotografowane rzeczy obraz. Te czasy mamy już za sobą, a zdjęcia z telefonów spokojnie mogą konkurować z tymi robionymi aparatami fotograficznymi.

Uwieczniane przez nas wspomnienia, latami przechowujemy w cyfrowej pamięci naszych komputerów i smartfonów, coraz rzadziej decydujemy się na wywoływanie naszych ulubionych zdjęć, a szkoda. Znacznie przyjemniej ogląda się odbitki umieszczone w albumie, niż na ekranie smartfona. Jeśli nie masz czasu lub ochoty odwiedzać profesjonalnego studia fotograficznego, żeby wywołać ulubione zdjęcia, możesz zrobić to samodzielnie w swoim domu. 

Najlepsza drukarka do drukowania zdjęć

Oczywiście nie wydrukujesz zdjęć w domu bez drukarki. Porzuć myśli o budżetowym drukowaniu obrazów wysokiej jakości na popularnej “laserówce”. Drukarki laserowe drukujące kolorem, w wysokiej rozdzielczości istnieją, jednak jest to bardzo duży wydatek, a nie o to chodzi nam w tym artykule. Najlepszym wyborem do domowego wydruku zdjęć będzie drukarka atramentowa. 

Producenci często dodają do nazwy drukarki “Photo”, co ma sugerować, że jest to drukarka idealna do wydruku zdjęć. Warto jednak wiedzieć, że zwykłe atramentówki z odpowiednimi parametrami, równie dobrze poradzą sobie z tym zadaniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki do zdjęć?

Jeśli planujesz zakup drukarki atramentowej do zdjęć, która będzie dobra i tania w eksploatacji, zwróć uwagę na kilka niezbędnych cech urządzenia. 

Odpowiednia rozdzielczość drukarki do zdjęć

Dla uzyskania wysokiej jakości zdjęć, wybierz drukarkę o odpowiedniej rozdzielczości. Jest to parametr, który określa z jaką dokładnością drukarka może drukować dokumenty i obrazy. Do wydruku zdjęć wybierz drukarkę o minimalnej wartości 1200 dpi, a dla uzyskania lepszych efektów 1440 dpi.

Odpowiedni papier

Aby Twoje zdjęcia wyglądały profesjonalnie, zorientuj się czy dany model drukarki obsługuje papier fotograficzny o różnych wymiarach. Odpowiedni nośnik pozwoli Ci uzyskać trwalszy, lepiej odwzorowany obraz. Dodatkowo papier dedykowany do wydruku zdjęć posiada większą gramaturę (do 200 g/m2), oraz różne pokrycia, w zależności od upodobań - matowy, satynowy, błyszczący, jedwabisty, lub perłowy.

Wysokiej jakości tusz kolorowy

Do wydruku zdjęć wybierz drukarkę drukującą w kolorze. Pamiętaj, że drukując zdjęcia, Twoja drukarka będzie pobierać znacznie więcej tuszu, niż w przypadku wydruku dokumentów, dlatego ważnym punktem będzie sprawdzenie ceny tuszów oryginalnych oraz dostępność ich kompatybilnych zamienników. Decydując się na zakup tuszów zamiennych, wybierz wkłady od sprawdzonych sprzedawców. W Print24 posiadamy zamienniki pochodzące jedynie od sprawdzonych producentów. Nasze alternatywne materiały eksploatacyjne pozwalają na wydruk niemal identyczny jak w przypadku oryginalnych wkładów. Z zamiennikami tuszów od Print24 drukujesz tanio, nie tracąc na jakości, bez obaw o uszkodzenie drukarki. Naszą ofertę znajdziesz tutaj.

Polecane drukarki atramentowe do zdjęć

Jeśli poszukujesz ekonomicznego rozwiązania na wydruk zdjęć, mamy dla Ciebie kilka modeli drukarek atramentowych, świetnie radzących sobie z drukiem w kolorze o wysokiej rozdzielczości. 

Canon PIXMA TS3150

To urządzenie wielofunkcyjne idealne dla osób poszukujących taniej drukarki atramentowej do drukowania zdjęć. Urządzenie drukuje w rozdzielczości 4800 x 1200 dpi (czarny) i 4800 x 1200 dpi (kolor). Drukarkę wygodnie napełnisz tuszami PG-545XL + CL-546XL dolewanymi do zintegrowanego zbiornika. 

Canon PIXMA iX6850

Urządzenie wielofunkcyjne, które napełnisz 5 oddzielnymi tuszami CLI-551XL + PGI-550XL. Jest to drukarka atramentowa pozwalająca na wydruk w wysokiej jakości 9600 x 2400 dpi. Dzięki aplikacji Creative Park, możesz dowolnie bawić się swoimi zdjęciami, tworząc z nich wyjątkowe materiały, które z łatwością przeniesiesz na papier.

Epson L850

To propozycja urządzenia wielofunkcyjnego dla wymagających. Maksymalna rozdzielczość druku to aż 5760 x 1440 dpi. Dzięki funkcji skanowania, możesz odratować, lub z cyfryzować zdjęcia z dawnych lat. W L850 wygodnie uzupełniasz tusz dolewając go ze specjalnych buteleczek T673

Epson EcoTank L1800

Epson EcoTank L1800 to drukarka atramentowa, która wydrukuje Twoje zdjęcia w rozdzielczości 5760 x 1440 dpi. Brak tuszu uzupełnisz dolewając go z poręcznych pojemników, szukaj ich pod oznaczeniem T673.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel