Historia powstania drukarek Epson

2024-05-08
Historia powstania drukarek Epson

Szukasz informacji na temat powstania drukarek Epson? Chcesz wiedzieć więcej o drukarkach znanej Japońskiej marki? Zastanawiasz się, jak wyglądała historia powstania niezawodnych drukarek? Zobacz, kiedy powstała pierwsza drukarka Epson! Poznaj historię wytworzenia znakomitych Japońskich drukarek marki Epson! Objaśniamy, kto stworzył pierwszą drukarkę Epson!

Kiedy powstała drukarka Epson


Pierwsza drukarka Epson wbrew pozorom nie została wyprodukowana dla celów komercyjnych. Drukarka atramentowa Epson powstała w 1964 roku, a powodem jej powstania były Igrzyska Olimpijskie organizowane w Tokio. Historia drukarki pozwoliła na wprowadzenie na rynek pierwszych na świecie drukarek EP-101, które były drukarkami komercyjnymi i drukowały proste obliczenia z kalkulatora.

Historia powstania niezawodnych drukarek firmy Epson


Firma Epson zaczęła produkować drukarki oraz elektronikę komputerową, a to wszystko dzięki zorganizowanym w Tokio Igrzyskom Olimpijskim. Właściciele w tamtym czasie nie zajmowali się produkcją drukarek, a ich główną działalnością, była produkcja zegarów. Jednak organizatorzy oprócz czasomierzy potrzebowali także drukarki, która będzie w stanie wydrukować pomiary czasów zawodników. Mimo że twórcy drukarek eksperymentowali z tego typu urządzeniami, to nie mieli odwagi na wypuszczenie ich na rynek.

Jednak po dostarczeniu drukarki na Igrzyska rozpoczęli produkcję masową pod marką Epson drukarek EP-101 oraz drukarek igłowych Epson TX-80 podłączonych do komputera. Później marka ulepszyła drukarkę Epson TX-80 i jej nowa wersja MX-80, podbiła rynek w USA. Co więcej, firma wprowadziła na rynek technologię Micro Piezo, która umożliwia bardzo szczegółowe drukowanie, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu przepływu kropel atramentu.

Takie rozwiązanie pozwoliło na drukowanie wydruk w kolorze, a w roku 1994 firma wypuściła na rynek pierwszą komercyjną drukarkę umożliwiającą druk w kolorze Stylus Color 680, która miała rozdzielczość 720 DPI. Obecnie firma zajmuje się produkcją sprzętu elektronicznego, w tym gogle VR, drukarek oraz wyświetlaczy. Dodatkowo na rynku dostępna jest drukarka atramentowa SureColor SC-P10000, która drukuje na szerokość aż 1,11 metra, dzięki czemu umożliwia wydruk wielkoformatowy.

Kto stworzył pierwszą drukarkę Epson?


Pierwsza drukarka Epson powstała przez Seiko Epson Corporation, która jest częścią grupy Seiko Group. Firma ta na początku swojej działalności zajmowała się wyłącznie produkcją zegarków. Epson jeszcze pod nazwą Daiwa Kogyo została założona w 1942 roku w Suwie przez Hisao Yamazaki jako filia Seiko. Mimo że firmę tworzyli zegarmistrzowie, zorganizowanie imprezy sportowej pozwoliło im na uruchomienie produkcji drukarek oraz sprzętu elektronicznego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii druku, sprawdź nasz artykuł: Pierwsza drukarka - historia drukarki i druku

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel