Jak usunąć plamę z tuszu do drukarki?

2023-02-10
Jak usunąć plamę z tuszu do drukarki?

Nie wiesz, jak łatwo usunąć plamę pochodzącą z tuszu ? Chcesz szybko pozbyć się atramentu z ubrania? Sprawdź Jak usunąć plamę z tuszu do drukarki! Zobacz, czym myć plamy z atramentu i tuszu w zależności od tkaniny! Dowiedz się, jakie są sprawdzone sposoby usuwania plam z tuszu!

Jak usunąć plamę z tuszu do drukarki?

Plamę z tuszu do drukarki można łatwo zniwelować, wykorzystując odpowiednie detergenty lub domowe sposoby. Musisz jednak działać dość szybko, ponieważ im dłużej pozostawisz plamę, tym wchłonie się głębiej w tkaninę. To sprawi, że może być ciężej ją usunąć bez pomocy odpowiednich środków np. odplamiacza. Najlepiej zmyć plamę maksymalnie do 10 minut – wtedy wyeliminujesz ją skutecznie i bez problemu, równocześnie nie uszkadzając materiału. Szybkość działania odgrywa najważniejszą rolę. Pamiętaj, że po kilku godzinach usunięcie ubrudzenia może być bardzo ciężkie lub nawet niemożliwe – zwłaszcza z odzieży, lub dywanu.

Czym zmyć zabrudzenie z tuszu do drukarki w zależności od tkaniny?

W zależności od rodzaju tkaniny i powierzchni, którą pokrywa plama tuszu należy użyć odpowiedniego sposobu prania. Zobacz, czym najlepiej usunąć tusz. Sprawdź skuteczne sposoby na pozbycie się poplamionych tuszem ubrań, mebli oraz podłogi.

Ubrania

Niestety w przypadku ubrań tusz z drukarki głęboko wnika we włókna w bardzo szybkim tempie. W związku z tym należy natychmiast interweniować, aby zachować estetyczny wygląd odzieży. Pamiętaj, aby po każdym odplamianiu wypłukać ubranie i wrzucić je do prania w pralce. Do ubrań kolorowych, w tym bawełnianych czy wykonanych z wełny dobrym sposobem na pozbycie się tuszu będzie użycie:

  • spirytusu,
  • czystego alkoholu,
  • ciepłego mleka,
  • kwasku cytrynowego.

Aby usunąć tusz za pomocą alkoholu, należy namoczyć szmatkę, a następnie pocierać zaplamione tuszem ubranie. Nieco inaczej jest w przypadku białych tkanin, jak również tych delikatnych np. jedwabiu. Aby skutecznie wyeliminować tusz z białego lub delikatnego materiału, należy przekrojoną na pół cytrynę lub wyciśnięty sok z cytryny nanieś, albo wylać na plamę. Możesz poczekać, aż plama całkowicie zniknie, a następnie wrzucić rzecz do prania.

Meble

Zwykle pobrudzone tuszem meble są prostsze do wymycia, w związku z tym nie musisz aż tak się śpieszyć. Wystarczy zabrudzone miejsce przetrzeć nasączoną szmatką ze zmywaczem do paznokci. Pamiętaj jednak aby miejsce przecierać delikatnie. Silne tarcie może doprowadzić do usunięcia lakieru z powierzchni mebli.

Podłoga

Podłoga podobnie do mebli nie jest trudna do zmycia plam z tuszu. W tym wypadku również pomoże zmywacz do paznokci lub spirytus. Jeśli jednak posiadasz dywan na podłodze, który został zabrudzony tonerem, tuszem lub długopisem, to warto na plamę nanieść sól i pocierać, aż plama puści. Jeśli zabrudzenie wchłonęło się głęboko we włókna materiału, to spróbuj metody z cytryną. Następnie możesz wypłukać i wyprać dywan specjalnym preparatem do tego rodzaju rzeczy.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel