Jak wyczyścić zabrudzenia z tonera do drukarki?

2023-01-10
Jak wyczyścić zabrudzenia z tonera do drukarki?

Pracujesz w biurze i dość często korzystasz z drukarki? Z pewnością więc niejeden raz zdarzyło Ci się ubrudzić tonerem od drukarki. Niestety skład tego specyfiku jest na tyle uciążliwy, że nie zawsze da się go usunąć dość szybko. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób skutecznie usunąć toner od drukarki w skuteczny sposób.

Jak usunąć plamy z tonera do drukarki?

Używając drukarki, nietrudno jest o plamy z tonera na ubraniach czy meblach. Jeśli uważasz, że zabrudzona tonerem koszula czy spodnie są gotowe do wyrzucenia, jesteś w błędzie. Istnieje kilka sposobów na ich uratowanie. Jeśli więc zastanawiasz się, czym usunąć toner z ubrania, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

  • Alkohol – przydaje się, gdy chcesz pozbyć się plam po tonerze. Wystarczy, że namoczysz w nim czysty kawałek tkaniny i delikatnie przetrzesz zaplamione miejsce. Najlepiej wybierać do tego szmatki wykonane z naturalnych włókien np. bawełny. Następnie wypierz daną rzecz ręcznie, przecierając brudne miejsce.
  • Cytryna – najlepiej sprawdzi się w przypadku ubrań z jedwabiu lub wełny. W celu ich odplamiania najlepiej nie używać alkoholu. Lepszym wyborem będzie sok z cytryny lub kwasek cytrynowy. Procedurę należy wykonać w taki sam sposób jak w przypadku zastosowania alkoholu.
  • Ciepłe mleko – sprawdza się, gdy zaplamione ubrania są kolorowe. Namocz w nim daną część garderoby, pozostaw na kilka godzin, wypłucz i wypierz.

Jeśli powyższe wskazówki nie poskutkują, możesz zdecydować się na profesjonalne odplamiacze.

Jak wyczyścić zabrudzenia z tonera na meblach?

Jeśli zauważysz, że mebel, na którym stoi drukarka uległ zabrudzeniu, wykorzystaj do usunięcia plamy alkohol lub zmywacz do paznokci. Pamiętaj jednak, że nie do każdej powierzchni nadają się te specyfiki np. do powierzchni drewnianych. Czasem lepiej rozcieńczyć je wodą, aby nie pozostawiły odbarwień. Być może lepszym wyborem będzie sok z rabarbaru, sok z cytryny lub po prostu mleczko czyszczące? Z pewnością warto wypróbować każdy z tych specyfików.

Pamiętaj jednak, że toner a tusz, to dwa różne materiały eksploatacyjne, jeśli potrzebujesz porady jak wyczyścić plamę z tuszu do drukarki, sprawdź nasz wpis "Jak usunąć plamę z tuszu do drukarki?"

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel