Jak zresetować licznik bębna w drukarce Brother HL-L2300D?

2023-05-11
Jak zresetować licznik bębna w drukarce Brother HL-L2300D?

Drukarkom też zdarza się pomylić, jeśli więc Twój Brother HL-L2300D wyświetla komunikat o konieczności wymiany bębna ale Ty nie zauważyłeś żadnego pogorszenia jakości wydruku, możesz podejrzewać, że drukarce coś się pomieszało i bęben DR2300 spokojnie posłuży jeszcze przez pewien czas.

Bęben w drukarce to materiał eksploatacyjny, który ulega zużyciu i zdecydowanie nadejdzie moment kiedy jego wymiana będzie konieczna, ale nie powinno nastąpić to wcześniej niż co około 4 wymiana tonera.

Po czym rozpoznać, że trzeba wymienić bęben w drukarce?

 • Jakość wydruku się pogorszyła: Wydruki są niewyraźne, blade, mają słabe nasycenie kolorów, nieodpowiednie barwy, powstają linie lub plamy.
 • Brudne strony: Jeśli na wydrukach występują czarne lub szare plamy, mogą one wynikać ze zużytego lub zabrudzonego bębna.
 • Rysy na powierzchni bębna: Jeśli Twój bęben ma na swojej powierzchni rysy i zarysowania, może to wpłynąć na jakość wydruków i oznaczać potrzebę wymiany.

Co warto wiedzieć o bębnie w drukarce Brother HL-L2300D?

W modelu drukarki Brother HL-L2300D bęben nie jest zintegrowany z tonerem.
Oznacza to, że toner i bęben są dwiema osobnymi częściami eksploatacyjnymi, które zużywają się w różnym tempie i wymieniasz je oddzielnie, w różnym czasie.

W tym konkretnym przypadku, pasujący bęben DR2300 wystarczy na wydrukowanie około 12 000 stron, a kompatybilny toner TN2320 będzie wymagał wymiany już po ok 2 600 stron.

Czyli w drukarce Brother HL-L2300D wymieniasz bęben mniej więcej co 4 wymianę tonera.

Jeśli Twoja drukarka nie cierpi na pogorszenie jakości wydruku i jesteś pewien, że nie zbliżyłeś się ilością wydrukowanych stron do opisywanej wydajności, ale urządzenie nadal wyświetla komunikat o konieczności wymiany bębna, spróbuj wyzerować licznik bębna.

Jak zresetować bęben w drukarce Brother HL-L2300D?

 1. Włącz drukarkę Brother HL-L2300D,
 2. Otwórz przedni panel drukarki (klapę, którą otwierasz przy wymianie bębna i tonera),
 3. Wciśnij i przytrzymaj przycisk POWER (ok. 5s),
 4. Wciśnij i trzymaj przycisk GO (ok. 5s),
 5. Zaczekaj aż każda z diod po kolei się zaświeci,
 6. Zwolnij przycisk GO,
 7. Zamknij przedni panel drukarki,
 8. Jeśli dioda przy napisie DRUM zgasła, bęben został wyzerowany.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel