Jaki toner do drukarki Samsung Xpress M2070W i jak go wymienić?

2023-01-24
Jaki toner do drukarki Samsung Xpress M2070W i jak go wymienić?

Jaki toner do drukarki Samsung Xpress M2070W i jak go wymienić?

Drukarka Samsung M2070W jest wszechstronnym urządzeniem drukującym w technologii laserowej. Urządzenie posiada skaner, kopiarkę, a nawet łączność przez sieć Wi-Fi.
Jest to idealna opcja dla osób potrzebujących niewielkiego “kombajnu”, który, w krótkim czasie sprosta czarno-białym wydrukom w wysokiej jakości 

Jeśli Twój wybór odnośnie zakupu urządzenia drukującego padł na wyżej wspomnianą drukarkę 3w1, na pewno przyda Ci się podstawowa wiedza odnośnie jej eksploatacji, a dokładnie - Jaki toner będzie do niej pasował i w jaki sposób go wymienić.

Dopasowanie odpowiedniego tonera z Print24 to nic trudnego, wszystko wyjaśniamy poniżej.

Kiedy wymienić toner?

Nie ma określonego stałego czasu, po którym należy wymienić toner. Czas zużycia wkładu drukującego zależy to od tego jak często i co drukujesz (jaki stopień zaczernienia mają Twoje wydruki). Drukarka powinna sama poinformować Cię o niskim poziomie tonera. Jeśli jednak zauważysz, że wydruki straciły na jakości - czerń jest blada lub słabo widoczna, to znak, że kończy się proszek w tonerze

Jaki toner do drukarki Samsung Xpress M2070W?

Drukarka wykorzystuje do druku toner MLT-D111S i MLT-D111L.

Czarny wkład laserowy w wersji MLT-D111S (o mniejszej pojemności) pozwala na wydruk 1000 str., z kolei toner w wersji o zwiększonej pojemności MLT-D111L wystarczy na 1800 str.

Stosując toner zamiennik MLT-D111SMLT-D111L uzyskujesz koszty wydruku niższe nawet o 80%, niż w przypadku wykorzystania oryginalnych wkładów.

W ofercie Print24 znajdziesz oryginalne tonery do drukarki Samsung m2070w oraz najwyższej jakości zamienniki marki Estio i Economy.
Jeśli więc zależy Ci na intensywnych wydrukach w czerni, bez przeznaczania znacznego budżetu na zakup materiałów eksploatacyjnych, wybierz nasze wkłady alternatywne.

Jak wymienić toner w drukarce Samsung m2070w?

Przed wymianą tonera pamiętaj, aby nie dotykać zielonego obszaru na wkładzie z tonerem (postaraj się, trzymać toner jedynie za jego uchwyt)

 1. otwórz klapę z modułem skanera (przytrzymując podajnik dokumentów i moduł skanowania)
 2. otwórz środkową klapę znajdującą się wewnątrz skanera (pod nią znajduje się toner)
 3. wyjmij zużyty toner z drukarki
  • złap za rączkę tonera
  • pociągnij energicznie, lekko w górę
  • wyjmij z drukarki (uważaj aby nie ubrudzić się resztkami tonera)
  • zabezpiecz toner i odłóż do recyklingu
 4. Rozpakuj nowy toner
 5. wstrząśnij dokładnie nowym tonerem ( zwiększy to jakość druku)
 6. usuń wszystkie zabezpieczenia z kasety tonera
 7. Wsuń kasetę tonera w prowadnice drukarki, do momentu aż poczujesz, że toner wskoczył w odpowiednie miejsce (usłyszysz kliknięcie)
 8. zamknij pokrywę środkową oraz moduł skanera
 9. zaczekaj aż drukarka zainstaluje toner

Gotowe! Możesz wykonać wydruk testowy w celu sprawdzenia, czy wszystko działa jak należy.

Jeśli przy operacji zmiany tonera, proszek wysypał się na Twoje ubranie lub blat - spokojnie, sposoby na wyczyszczenie plam z tonera do drukarki znajdziesz w naszym artykule: Jak wyczyścić zabrudzenia z tonera do drukarki?

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel