Jakie urządzenie do biura - drukarka czy kserokopiarka?

2023-02-21
Jakie urządzenie do biura - drukarka czy kserokopiarka?

Wyposażasz swoje biuro i zastanawiasz się, czy kupić drukarkę, czy kserokopiarkę? Z pewnością pierwsze, co przyszło Ci na myśl, to kupno drukarki. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś czym różnią się od siebie te urządzenia? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem. Dzięki niemu dowiesz się, który sprzęt będzie bardziej przydatny w Twojej firmie.

Drukarki – czy warto mieć je w biurze?

Niezależnie od firmy, drukarka jest jednym z najważniejszych atrybutów, który powinien się w niej znaleźć. Dzięki niej szybko i niezawodnie wydrukujesz wszelkie dokumenty, ale też materiały szkoleniowe itp. Nie zawsze jesteś w stanie przechowywać wszelkie materiały na nośnikach, a dodatkowo wiele osób wciąż korzysta z drukowanej formy dokumentów. Dlatego też drukarka laserowa lub atramentowa jest niezbędna dla Twojej pracy. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości druku, zdecyduj się na model laserowy.

Kserokopiarka – do czego przyda się w Twojej firmie?

Drukarka drukuje, kserokopiarka kopiuje. To jedna z podstawowych i największych różnic pomiędzy tymi sprzętami. Jednak prawda jest taka, że coraz więcej firm korzysta z urządzeń wielofunkcyjnych, które pozwalają wykonywać oba te zadania za pomocą jednego sprzętu. Nie dość, że w ten sposób oszczędzają miejsce, to jeszcze pieniądze. Skupmy się jednak na kserokopiarkach i przedstawmy, jakie funkcje w nich znajdziesz:

  • Druk z komputera i nośnika danych.
  • Powiększanie i zmniejszanie rozmiaru kopii.
  • Obsługa zróżnicowanych wymiarów dokumentów.
  • Bardzo dużą ilość papieru w zasobniku.
  • Szybki czas kopiowania.
  • Możliwość współpracy praktycznie z każdym systemem operacyjnym.
  • Funkcja wielokrotnego kopiowania.
  • Odbiór faksów.
  • Skanowanie dokumentów do pliku PDF.

Choć kserokopiarki przeważnie mają dość duży rozmiar, to jednak na rynku znajdziesz modele posiadające szeroką gamę funkcji, zamkniętych w mniejszym rozmiarze.

Kserokopiarka czy drukarka?

W przypadku, gdy w Twojej firmie częściej kopiuje się dokumenty a nie drukuje, możesz postawić na kserokopiarkę. Tyczy się to głównie bardzo dużych firm. Osoby prowadzące mniejsze działalności, gdzie częściej drukuje się dokumenty, powinny wyposażyć się w drukarkę. Nie chcesz rezygnować ani z jednego, ani z drugiego urządzenia? Zawsze możesz zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego np. kserokopiarki z funkcją druku. Z pewnością sprawdzi się to w większych przedsiębiorstwach. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, aby urządzenie miało funkcję personalizacji pracy dla danego użytkownika. Dzięki temu będziesz mieć kontrolę nad ilością druku generowanego przez Twoich użytkowników, co przełoży się na optymalizację ilości materiałów biurowych. Wiele nowoczesnych urządzeń tego typu wyposażonych jest w limity druku i kopii dla poszczególnych użytkowników, możliwość druku i kopii tylko w czarno-białej formie i np. możliwość włączenia tylko skanowania dokumentów, co sprawi, że Twój pracownik nie będzie mógł niż wydrukować ani skopiować.

Zdecyduj się więc na jedną z wielu możliwości i zapanuj nad porządkiem w swojej firmie.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel