Wybierz alternatywę i płać mniej

2020-11-20
Wybierz alternatywę i płać mniejW naszym sklepie, poza produktami oryginalnymi, znajdziesz również ekonomiczne zamienniki Economy oraz zamienniki premium Estio i Print.ink. Wybierając je, możesz znacznie zmniejszyć koszy, ponoszone na zakup materiałów eksploatacyjnych do drukarki. Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego warto wybrać zamienniki tonera, tuszu lub bębna. Rozwiejemy również Twoje wszelkie obawy o awaryjności, utracie gwarancji na urządzenie oraz jakości wkładów alternatywnych.


Krąży wiele mitów na temat zamienników, które często słyszymy w rozmowach z naszymi klientami. Bardzo często wpływają one na decyzje zakupową i pomimo wysokiej ceny, często niewspółmiernie do wartości jaką oferuje produkt oryginalny, wybierają oni właśnie tego rodzaju tusze, tonery czy bębny. Dzieje się tak z kilku powodów, które w większości są tak naprawdę powielanymi mitami na temat wkładów alternatywnych. Oto one:

Mit 1. Korzystając z zamienników utracę gwarancję na urządzenie.

Obecna sytuacja prawna na rynku gwarantuje, użytkownikom dowolny wybór pomiędzy wkładami oryginalnymi oraz zamiennikami. Producenci nie mogą uzależniać realizacji gwarancji od rodzaju materiałów eksploatacyjnych. Jest to sytuacja analogiczna do zamiennych części samochodowych, gdzie ASO nie może wymusić na posiadaczu pojazdu wykorzystywania oryginalnych części zamiennych czy narzucić wybór konkretnego producenta opon czy paliwa. W przypadku drukarek tusze, tonery i bębny to właśnie opony i paliwo Twojego urządzenia.

Mit 2. Wkłady alternatywne oferują znacznie gorszą jakość.

Jest to kolejny mit krążący wśród posiadaczy urządzeń drukujących. Wynika on tak naprawdę z przeszłości. W latach 2000-2008 na rynku zamienników, który dopiero raczkował, dostępne były wyłącznie wkłady regenerowane, delikatnie mówiąc marnej jakości. Konsumenci pozbawieni wyboru, zostali spolaryzowani pomiędzy słabymi zamiennikami oraz drogimi oryginałami. Obecnie na runku obecnych jest kilkudziesięciu producentów, których produkty jakościowo dorównują oryginalnym, a wydajnościowo często je przebijają.

Mit 3. Zamienniki mogą uszkodzić drukarkę.

W całej historii naszej firmy, która istnieje od 2007, sprzedając w tym czasie setki tysięcy różnego rodzaju wkładów, nie zdarzyło nam się aby bezpośrednią przyczyną awarii urządzenia było stosowanie alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. To kolejny mit, którego źródło, tym razem możemy znaleźć w autoryzowanych serwisach producentów urządzeń. Niesetny serwisy mają tendencję do utrudniania klientom realizacji ich gwarancji w momencie kiedy dostarczone urządzenie ma zainstalowany wkład zamienny. Zrzucają one domyślnie winę na niego i nawet jeśli „drukarka spadnie ze schodów” to i tak spowodowane jest to zamiennikiem. W takich wypadkach chętnie pomagamy naszym klientom, zawsze z pozytywnym rezultatem. Ponadto nasze produkty premium, na wypadek takich sytuacji, oferują dodatkową gwarancję na urządzenie. W przypadku awarii naprawimy je lub wymienimy na takie samo lub lepsze, nowe.

Mit 4. Tusze, tonery i bębny zamienne są awaryjne.

Jego źródło jest w zasadzie identyczne jak w przypadku naszego drugiego mitu. Obecnie procent reklamacji, jaki obserwujemy w naszym serwisie, jest bardzo niski i w zależności od modelu, awaryjność wkładów zamiennych, zbliżona jest do awaryjności wkładów oryginalnych. Warto tu zwrócić uwagę, że oferujemy minimum 24 miesiące gwarancji na ekonomiczne produkty alternatywne oraz dożywotną gwarancje na wkład i urządzenie dla naszych produktów premium Estio oraz Print.ink.

Wiemy już, że większość opinii na temat zamienników niekoniecznie pokrywa się z prawdą. Dlaczego warto więc wybrać produkty zamienne? Producenci zamienników, przez ostatnie lata nabrali ogromnego doświadczenia, tworząc materiały eksploatacyjne, które jakościowo czy wydajnościowo w niczym nie odbiegają od oryginalnych odpowiedników. Dodatkowo, w ramach potwierdzenia tej jakości, często oferują oni dodatkowe gwarancje na wkład lub zabezpieczają samą drukarkę pracującą na zamiennikach. W związku z tym, ryzyko jakie finalnie podejmuje użytkownik wybierając wkłady alternatywne jest tak naprawdę zerowe. A plusy? Oczywiście oszczędności wynikające ze stosowania zastępczych tuszy, tonerów oraz bębnów. Nie są one małe i w niektórych wypadkach mogą wynosić nawet 70 do 80%.

Przypominamy, że w naszym sklepie wszystkie zamienniki premium, objęte są 30 dniowym zwrotem, gwarancją bezpiecznej dostawy oraz gwarancją na urządzenie. Więcej dowiesz się z tego wpisu.

Autor wpisu: Jerzy Wasiela
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel