Jakie są rodzaje połączeń z drukarką?

2023-07-03
Jakie są rodzaje połączeń z drukarką?

Szukasz informacji o tym, jakie połączenie będzie najlepsze w trakcie drukowania? Chcesz poznać rodzaje połączeń z drukarką, aby wybrać dogodne dla siebie? Nie wiesz, czy lepsze będzie drukowanie sieciowe, czy bezprzewodowe? Poznaj rodzaje połączeń z drukarką, z jakich możesz skorzystać! Dostosuj odpowiednie z nich i ciesz się szybkim i wysokiej jakości wydrukiem! Zobacz czy lepsze dla Ciebie będzie połączenie sieciowe, czy bezprzewodowe? Na wszystkie te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Rodzaje połączeń z drukarką – jakie występują?


Urządzenia drukujące mają kilka możliwości połączenia się z innymi urządzeniami, tak aby dokonać wydruku dokumentów czy obrazów. Odpowiednia konfiguracja i zainstalowanie sterowników pozwala na drukowanie materiałów za pomocą WiFi, USB, LAN oraz Bluetooth. Poznaj rodzaje połączeń z drukarką i zobacz, które będzie najlepsze! Podpowiadamy!

WiFi


Połączenie Wi-Fi jest połączeniem bezprzewodowym i umożliwia drukowanie z kilku urządzeń. Takie rozwiązanie jest praktyczne w biurze lub w domu, kiedy mamy wielu użytkowników korzystających z drukarki. Wystarczy połączyć drukarkę i inne urządzenia z tą samą siecią Wi-Fi, aby móc korzystać z funkcji drukowania bezprzewodowego. Pamiętaj, jednak, że połączenie drukarki z komputerem lub innym urządzeniem mobilnym jest możliwe po wcześniejszym zainstalowaniu sterowników na wybranym przez Ciebie sprzęcie.

USB


Połączenie i drukowanie odbywa się również poprzez podłączenie do urządzenia kabla USB drukarki, przez który drukarka otrzymuje informacje o dokumentach do druku. Takie rozwiązanie dedykowane jest dla osób, które używają drukarki w domu lub rzadko. Problematyczne może okazać się używanie tego typu połączenia w biurze, gdzie drukuje kilka osób.

LAN


Łącze LAN to inaczej połączenie drukarki za pomocą kabla do routera sieciowego, dzięki czemu wszystkie urządzenia korzystające z danej sieci i posiadające zainstalowane sterowniki mogą korzystać z wydruku. Takie rozwiązanie często stosuje się w: szkołach, biurach, szpitalach, korporacjach.

Bluetooth


Drukarka wyposażona w funkcję wydruku poprzez Bluetooth umożliwia parowanie ze sobą urządzeń, przez co możesz przesyłać pliki do druku z smartfona, laptopa czy tabletu. Wystarczy, że na swoim urządzeniu przenośnym dodasz drukarkę i ją sparujesz, po czym możliwe będzie wykonywanie wydruków.

Co jest lepsze drukowanie sieciowe czy bezprzewodowe?


Wybór pomiędzy drukowaniem sieciowym a bezprzewodowym zależy w dużej mierze od tego, ile osób korzysta z drukarki. Jeśli drukarka obsługuje tylko jeden komputer lub za wydruki dokumentów odpowiedzialna jest jedna osoba, to śmiało możesz podłączać drukarkę do komputera poprzez kabel (np. połączenie USB). Jeśli jednak planujesz dostosować urządzenie do potrzeb biurowych, gdzie kilka osób będzie chciało korzystać z drukarki, to lepszym rozwiązaniem będzie drukowanie bezprzewodowe. Ta funkcja obejmuje kilka lub kilkadziesiąt metrów, dlatego bez problemu wydrukujesz druki z innego pomieszczenia czy piętra.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel